Babaúszás vonal: +36 70 382 6210

Kérdések és válaszok a babaúszásról

Miért jó a babaúszás?

Korai fejlesztő program!

  • Játékos, mondókás, zenés foglalkozások, melyekkel zenei- és ritmusérzéket, tanulási készségeket fejlesztünk.
  • A társaság, más babákkal való érintkezés már pár hónapos korban kedvező hatással van a babákra.
  • Az úszó babák immunrendszere erősebb, ellenállóbbak a gyerekbetegségekkel szemben. Ez hatványozottan igaz a téli időszakra is.
  • A víz felhajtóereje, ellenállása folyamatos ingert jelent, a vízben végzett gyakorlatok révén erősödik babánk minden porcikája, így az életkornak megfelelő mozgásokat stabilabban sajátíthatják el.
  • Már ebben a korai életszakaszban kialakul a mozgás- és vízszeretet, amely a későbbiek során is megmarad. Így biztosan könnyebben terelhető a későbbiekben is az egészéges életmód felé a gyerekünk.
  • Az ismétlődő mondókákkal, játékokkal és a szabályok követésével már ilyenkor fegyelemre is nevelhetjük a babánkat.
  • Kitűnő családi program, mely során apa is még közelebb kerülhet a picurhoz.
  • Merülési készséget növelhetünk, edzettebb, egészségesebb baba lesz az úszó babából.
  • A vízben sokkal szabadabban, könnyedebben mozognak a babák, így nekik is csoda jó érzés a nagy medence.
  • Játékos formában tanítunk új dolgokat, amelyek mélyen bevésődnek a baba tudatába.
  • A vidámság, a jókedv állandó lakó a medencében, jó látni ennyi boldog gyermeket!

Ki vehet részt a babaúszáson?

A babaúszást legkorábban 3 hónaposan lehet elkezdeni. Ekkor egy orvosi igazolás kíséretében, előzetes jelentkezéssel várom a csöppségeket. Az sem baj, ha elmúlt már 3 hónapos a baba, korcsoportjának megfelelő feladatokkal, fokozatos vízhez szoktatással csatlakozhat bárki a babaúszás foglalkozásokhoz. Babaúszásra körülbelül 3 éves korig szoktak járni a gyerekek, később már inkább ovis úszáson, valódi úszásoktatáson is részt vehetnek már.

Mit tehetünk már otthon, a fürdőkádban is?

Kiskád, nagykád, támasztó felszerelések, fürdető vödör, ültető karika… Mit vegyünk és mit ne?

A köldök gyógyulása után már akár pár napos kortól érdemes nagy kádban fürdetni vagy fürdeni a babánkkal együtt, hiszen a közös élmény, a nagy víz jótékony hatása, a lebegő érzés csak pozitív hatással bír. Próbálj nyugodt légkört teremteni, legyen szertartás az esti fürdés, a megnyugvás, az alvás előkészítése is! Ha minden este azonos módon jársz el, a babád hamar megszokja a “menetrendet”, egy biztos pontot jelent a mindennapokban. Lehet a fürdés előtt játszani még kicsit, szellőztetni a picur popsiját, masszírozni a kezecskéjét, lábát, pocakját, hátát.

Az egyik leghasznosabb “gyakorlat”, amellyel segítheted a babaúszás előkészítését, az imitált merülés. A búvárreflex velünk született képesség, amely az idő előrehaladtával elhalványul. Amikor a baba arcát, szemét, orrát, száját víz éri, visszatartja lélegzetét. Születés után a búvárreflex kb. 3 másodpercig működik, de ezzel a gyakorlattal, majd a későbbi babaúszó, merülő gyakorlatokkal feltornázható. Fogd babádat az öledbe, egy kis pohárból, vödörből, locsolóból, vagy akár csak a tenyeredből locsold fejére, arcára a vizet! Már legelső alkalommal használhatod a későbbi “jelszót”: merülés! A jelszó után azonnal kezd önteni a vizet a fejecskéjére, hamar rögzülni fog, hogy összetartozik a kiejtett szó és a történés (jön a víz)!

A nagy vízben való lebegés megnyugtatja a babákat, így a fürdőkádban is gyakorolhatjátok ezt a kellemes mozgást. Hasra fordítva, nyitott tenyeredre fektetve húzd a picit a kád egyik szélétől a másikig. A fejét tartsd az állánál a csuklóddal, hüvelykujjaddal, hogy ne bukjon bele véletlenül a vízbe! Nagyon élvezni fogja a víz erejét, akár már úszómozdulatokat is tehet lábával, csápolhat kezével, de van olyan is, aki képes elaludni a víz simogatása közben anyukája tenyerén.

Ugyanezeket a mozdulatokat megteheted úgy is, ha babádat a hátára fekteted a vízben, fogod a tarkóját, először akár a popsiját is. Ha már biztos vagy magadban, észre fogod venni, hogy elegendő a picur tarkóját, esetleg lapockáját tartani, mert nagyon szépen tud lebegni a vízben a popsi fogása nélkül is.

Ezekkel az egyszerű, de nagyszerű otthoni gyakorlatokkal szoktathatod a víz szeretetéhez, a későbbi uszodai foglalkozásokon pedig egészen biztos, hogy könnyebb dolgotok lesz, magabiztosabbak lesztek, hiszen nagyszerű előkészítés zajlott otthon minden este!

Mire van szükség a babaúszáshoz?

  • Szülőknek fürdőruhára, papucsra, törölközőre, vízre.
  • Babáknak úszópelenkára (eldobható vagy mosható), törölközőre és vízre/anyatejre. Fontos, hogy a foglalkozások után kapjon folyadékot a picur, hiszen “edzésen” vett részt, pótolni kell a szervezet készleteit.

Milyen hosszú egy babaúszás foglalkozás?

A babaúszás tornából, vízben végzett játékos feladatokból és levezető játékból, gyakorlásból áll. A konkrét feladatok kb. 35-40 percet vesznek igénybe, ezután igény szerint még lehet a babával a vízben maradni, játszani.

Véleményem szerint 40-45 perc alatt igencsak el tudnak fáradni a picik a vízben, de ha igény van rá, természetesen tovább is lehet játszani még kicsit a foglalkozások után.

Mikor nem szabad babaúszáson részt venni?

Kérem, hogy lázas fertőzés, fertőző gyerekbetegség, bőrbetegség, hasmenéssel, hányással járó betegségek esetén ne hozzuk a babát a közösségbe! Ez mindannyiunk érdeke!

Mennyibe kerül a foglalkozás?

A babaúszás foglalkozás ára: 4000 Ft / alkalom. (Nem tartalmazza a belépőt!)

Bérlet: 14.000 Ft / 4 alkalom (2 hónapig érvényes ) . (Nem tartalmazza a belépőt!)

A Sziget Hotelbe a kedvezményes belépő a foglalkozások idejére, amelyet a recepción kell megvásárolni: 1500 Ft / baba+mama.

Mi az a GYIK?

Gyakran Ismételt Kérdések Itt megtalálod a válaszokat a leggyakrabban feltett kérdésekre, amikkel megkeresnek első alkalommal a szülők a babaúszás foglalkozásokkal kapcsolatban. Ha mégsem találtad meg a választ, írj vagy hívj bátran!

Szülői nyilatkozat

Babaúszás képgaléria

Óperencia Rajongók